Strategic Planning

Hedef Holding

The right address for direct or indirect investments in many areas, primarily finance and technology, committed to discovering the right investments at the right time with its expert staff and know-how!

more information +
Financial Clean-Up

Venture Capital

With our team of experts, we invest in venture capital firms that have sustainable growth performance and high profitability targets and need resources.

more information +
Cash Flow Planning

Portfolio

Hedef Portföy is here for you to offer qualified portfolio management services in line with the risk preferences of individual and institutional investors to achieve their return targets!

more information +

OUR SUBSIDIARIES

Who Are We?

Hedef Holding differentiates itself from the competition with its successful and high-yielding investments.

With its management and team that has the expertise and capability to invest in every field with growth potential, Hedef Holding has been making successful and high-yielding investments.

One of the pioneering and leading players in the venture sector in providing equity financing to SMEs. Hedef Girişim has venture capital firm investments in software and technology, which it prioritizes to bring entrepreneurs and professional capital together and to provide financing for new ideas and projects.

Read More +

With a total of TL 2,500 million in funds and assets under management as of March 2021, the company has an important position in the asset management sector.

Read More +

A broadly authorized brokerage house serving individual and institutional investors. In addition to brokerage services for the purchase and sale of capital market instruments, the company also provides investment advisory, portfolio management and corporate finance services to individual and institutional investors.

Read More +

Hedef Yatırım Bankası, teknolojik alt yapısı, Hedef Holding'in finansal deneyimi ve güçlü iş bağlantılarıyla tüm paydaşlarına yenilikçi ve sürdürülebilir katma değer sağlama hedefiyle yola çıktı. Finans, teknoloji, sağlık sektörlerinde yatırımları olan, bünyesinde doğrudan ve dolaylı olarak 4 halka açık şirketi barındıran Hedef Holding’in çatısı altında kurulan Hedef Yatırım Bankası tamamen yerli ve güçlü sermaye yapısına sahiptir. Hedef Yatırım Bankası kurumsal ve ticari bankacılık alanında müşterilere geniş bir yelpazede hizmet sunmayı hedeflemektedir. Kurumsal krediler, ticaret finansmanı, proje finansmanı, leasing, kamu-özel sektör iş birliği projeleri, satın alma ve birleşmeler, kurumsal finansman, işletme sermayesi finansmanı, altın bankacılığı, satın alma finansmanı ve sermaye piyasaları ürünleri gibi farklı alanlarda çözümler sunarak iş dünyasının ihtiyaçlarına odaklanmaktadır. 26 yıllık tecrübeye dayanan, yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan Hedef Yatırım Bankası, Türkiye’de büyümek isteyen, faaliyetleri ile gelecek vaat eden kuruluşlara yeni nesil bankacılık vizyonu ile alternatif finansal çözümler sunmayı hedeflemektedir.

Read More +

Colendi Menkul Değerler olarak, finans dünyasının öncüsü olmanın sorumluluğunu taşımakta ve yatırımcılarına daha fazla fırsat sunmak için sürekli olarak çalışmaktadır. Köklü geçmişi, güçlü uzmanlığı ve müşteri odaklı yaklaşımıyla, müşterilerinin finansal hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmayı taahhüt etmektedir. Borsa işlemlerini, en son teknoloji ile birleştirerek çevrimiçi mobil uygulamalarda entegre finans sistemi sayesinde yatırım dünyasını daha yakınına getirmektedir. Bu sayede, yatırım yapma deneyimine daha hızlı erişebilme ve anlaşılabilir hale getirilmiştir. Amerikan borsasında işlem yapma olanağını da müşterilerine sunarak uluslararası finans piyasalarına adım atılmasına yardımcı olmaktadır.

Read More +